Yakıt Transfer

Yakıt TransferYakıt Transfer

May Yachting olarak yakıt transferi ve transit yakıt temin edilmektedir

Firmamız tarafından yakıt transferi ve transit yakıt temin edilir.
Yat satın alırken ya da aldıktan sonra en çok düşünülen Tekneler ne kadar yakıt harcar sorusu.Yat almadan evvel maddi nedenlerle tekneler ne kadar yakıt yakar sorulur. Tekneyi aldıktan sonra ise denizde kalma korkusu ile bu soru sorulur. Sonuçta tankı doldururken yine karaya ayak basabilmek amacıyla ne kadar uzaklık yakıtın size yeteceğini hesaplamanız gerekir. Denizde ortaya gelen kazalar sizin sorumluluğunuzda olmayabilir ama mazotun bitmesi sizin sorumluluğunda olan bir durumdur. Yatların yakıt alabilmek ve arabaya yakıt alabilmek arasında çok önemli bir fark bulunduğunu da belirtelim. Bunun en mühim sebebi deniz koşulları ile kara koşulları birbirinden farklı olmasındandır.

Yatlar Ne Kadar Yakıt Harcar? Sorusunu Etkileyen Hususlar 

Teknelerde Yakıt kullanımını etkileyen faktörler bu metnin hususu değil ama süratlice birkaç neden yazalım; havanın, dalgaların, akıntının, seyir sürati, tekne altı temizliği, tekne ağırlığı, pervanenin transfer organının bakımlı olması, motorların bakımı, yağ filtresinin değiştirilmesi, motor bölmesinin sıhhatli havalandırılması makinenin performansı etkiler, ek olarak küçümsemeyin tenteler bile açık olması sürati etkileyebilir.

Konu ufak tekneler ise yakıt tüketimleri her şeyden etkilenir diyebiliriz. Eğer tasarruf etmek gereken bir hal varsa kaptanın tekneyi autopilot’tan çıkarıp, dümene geçip her gelen dalga ile birer birer ilgilenmesi gerekir.

Tekneye Ne Kadar Yakıt Koymalı

Yapılması gereken tekne yakıt tankını tamamiyle oldurmak. Tankı her vakit, marinada yatarken bile boş bırakmamak gerek. Buharlaşma sebebinden kaynaklı dolayı tank içersinde her vakit yakıt olmalı.

Her teknenin kendisine has bir ekonomik seyir sürati var. Çeşitli devirlerde kullanarak bu seyir süratini bulun, sonra bir saate ne kadar yaktığın not edin ve buna göre yakıtın ne kadar uzaklıkta size yeteceğini hesaplayın. Yeni teknoloji ile yapılmış motorlarda sarfiyat saati de bulunduğu amacıyla esasen ne harcadığınız görürsünüz.

Belirlediğiniz bu ekomik seyir süratinin üzerine çıkarsanız yakıt atlayarak yükseliyor.